weekend w londynie
Londyn

Weekend w Londynie – trasy do wyboru

Weekend w Londynie? Tak! Uwielbiam to miasto. Jest niczym patchworkowy koc – każda dzielnica otula zupełnie innym klimatem, od ogromnych wieżowców nad brzegiem Tamizy po wiktoriańskie kamieniczki w ciasnych ulicach. To miasto tysiąca twarzy, które niejednym może zaskoczyć czy zachwycić. Może nie jestem obiektywna, ale Londyn trzeba zobaczyć choć raz w życiu! 

Przygotowałam 4 wyjątkowe trasy na weekend w Londynie. Każda z nich zajmie Ci około dnia, możesz więc dowolnie je łączyć. Wystarczą chęci i wygodne buty, bo większość trasy zaplanowana jest na spokojny spacer. Zaufaj mi, warto poświęcić nogi, bo w Londynie na każdym rogu czeka coś niesamowitego! ;) Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby pokonać część trasy metrem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o transporcie w Londynie, zerknij na mój wpis tutaj

Weekend w Londynie: trasa pierwsza

Sky Garden / The Garden at the 120 – St Dunstan in the East Church Garden – Tower Bridge i spacer wzdłuż rzeki z przystankiem w Borough Market – Millenium Bridge do Katedry św. Piotra – Barbican

Idealnie byłoby rozpocząć zwiedzanie Londynu od zobaczenia jego rozległej panoramy! Zarówno Sky Garden, jak i The Garden at the 120 są darmowe z tą różnicą, że do Sky Garden trzeba wcześniej zarezerwować wejściówki. Oba miejsca mają przepiękny widok i ogród, Sky Garden jest tylko kilka pięter wyższe. 

Część tej trasy opisałam tutaj, polecam Wam jednak zaufać instynktowi i po prostu przespacerować się brzegiem Tamizy ku katedrze św. Piotra. O Barbicanie pisałam tu.

Weekend w Londynie: trasa druga

Southbank – Covent Garden – Soho – Chinatown – Regent’s Park – Little Venice – Camden Town

Może nie wymieniłam tu żadnej topowej atrakcji Londynu, ale pokonując tą trasę poznacie serce miasta! Southbank to główne miejsce spotkań, Covent Garden i Soho tętnią życiem a w dodatku są pełne pysznych miejscówek. Szczególnie polecam Wam znaleźć Kingly Court. ;) Regent’s Park i Little Venice to skolei totalnie zaskakujące miejsca, w których odpoczniecie od zgiełku.

Weekend w Londynie: trasa trzecia

Greenwich – tunelem na Isle of Dogs – Canary Wharf – O2 – Emirates Greenwich Peninsula 

Wydaje mi się, że te miejsca często są krzywdząco pomijane w wielu przewodnikach. O to taka fajna opcja na ciekawą wycieczkę! O Canary Wharf napisałam jeden ze swoich pierwszych wpisów na bloga (o, tutaj). To moje ulubione miejsca na leniwe spacery. W O2 możecie zjeść i zrobić zakupy (a może i nawet pobawić się na jednym z licznych koncertów!). 

Weekend w Londynie: trasa czwarta

Notting Hill – Holland Park – Hyde Park – Buckingham Palace – Westminster i Big Ben – London Eye

Notting Hill to chyba najpopularniejsze miejsce z każdego przewodnika po Londynie! Moim zdaniem, jest trochę przereklamowane, choć nie można odmówić mu uroku. Przekonajcie się na własne oczy! :) Buckingham Palace i okolice Westminsteru to z kolei miejsca, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu. 

Gdzie zjeść?

Ten wpis ograniczyłam do atrakcji. Londyn jest jednak pełen smacznych miejsc. Warto wstąpić do jednego z angielskich pubów i poznać tutejszą kuchnię. Atmosfera w pubach jest niesamowicie swojska i choćby dla niej warto odwiedzić pub przynajmniej na krótki postój na piwo. 
Londyn jest też pełen zagranicznej kuchni. Jeżeli jednak wolisz pewne smaki, które nie nadwyrężą budżetu, a w dodatku nie lubisz błądzić szukając jedzenia – sprawdź mój wpis o dobrych sieciówkach, które spotkasz na (prawie) każdym rogu. O, tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.