O mnie

Cześć, jestem Monika! :) Miło, że wpadła_eś na My Serenity Sky.

Podróżowanie mam we krwi. Za małolata jeździłam z rodzicami na jednodniowe wycieczki samochodowe, potem w gimnazjum zapisywałam się na każdy możliwy wypad, czy to Warszawa czy Barcelona. Byłam tak ciekawa świata, że po liceum wybór był prosty – zaczęłam studiować Turystykę i Rekreację. Teraz jestem turystką z zawodu. ;)

Nie potrafię długo usiedzieć w miejscu – spokój ducha osiągam po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji kolejnej podróży. Czy to miasto czy dzika głusza, w każdym z tych miejsc czuje się świetnie. Uwielbiam spacerować, odkrywać nieznane miejsca i smaki. Często patrzę w niebo i rozciągający się horyzont. Niby siedzę spokojnie, a ładuję akumulatory. :) Wącham potrawy przed spróbowaniem, aby poznać nowe zapachy, a gdy planuję drogę, wiedz, że nie pójdę najkrótszą trasą – po drodze może się jeszcze tyle wydarzyć! Gubienie się, to moja specjalność. Ale nie dlatego, że źle czytam mapę. Po prostu nie czytam jej (prawie) w ogóle i poznaję miejsce na własny sposób.

Ponad 20 lat spędziłam w rodzinnym Wrocławiu, delektując się tym miastem i jego okolicami. Czy jestem lokalną patriotką? Chyba tak. :) Mimo to, potem na rok przeprowadziłam się do Warszawy, by następnie zmienić stolicę. W 2018 roku spakowałam manatki i zamieszkałam w Londynie. Od tej pory, pracując na pełen etat jako baristka, “nadgodziny” poświęcam na poznanie tego miasta. 

“My Serenity Sky” to miejsce, w którym łączę moją pasję podróżowania i pisania. Opisuję poznawanie Londynu, jeżdżę weekendami po Anglii i staram się jak najczęściej wracać na Dolny Śląsk, jednocześnie poznając nowe miejsca w Europie. Zbieram nie tylko informacje, ale i wspomnienia z odwiedzonych miejsc. Ale przede wszystkim, chcę poznać Londyn jak własną kieszeń i pokazać Ci, że to miasto o wielu obliczach, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. :)

Chcesz być w stałym kontakcie?

Obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie. Tam nadaję na bieżąco! :)

Napisz do mnie:

myserenitysky@gmail.com