hidden gems w londynie
Londyn

Hidden gems w Londynie. Gdzie robić piękne zdjęcia?

W Londynie jest mnóstwo hidden gems. Moda na ich wyszukiwanie zaczęła się całkiem niedawno, jednak trzeba przyznać, że ich znalezienie daje naprawdę sporo radości podczas zwiedzania. I piękne zdjęcia! “Hidden gems” to wzięty z gier zwrot na “ukryte perełki”. To miejsca często ukryte, których nie znajdziecie w przewodnikach. Oto lista nieoczywistych i urokliwych miejsc w Londynie, które do tej pory udało mi się odkryć. 

Leadenhall Market

Przepiękny market przy Gracechurch Street, który pojawił się w kilku filmach (między innymi Harry Potter i Kamień Filozoficzny). Zawsze jest uroczo udekorowany, znajdziecie tam kilka ciekawych knajpek i sklepów. 

St. Dunstan in the East Church Garden

Król hidden gems w Londynie, niesamowicie zaskakujące miejsce! Ogród publiczny powstały w ruinach zniszczonego w czasie II Wojny Światowej kościoła. Wejdziecie tam za darmo, musicie tylko uważnie szukać wejścia. 

Widok na katedrę św. Piotra od Temple Bar Gate

Widok na katedrę z Millenium Bridge jest jednym z moich ulubionych w Londynie. Naprawdę robi wrażenie! Warto jednak na tym nie kończyć i obejść katedrę dookoła, zwłaszcza przechodząc przy Temple Bar Gate. Między budynkami znajdziecie szczeliny, w których katedra prezentuje się nadzwyczaj okazale. 

Garden at 120 lub Sky Garden

Oba miejsca to ogrody w sąsiadujących ze sobą wieżowcach z przepiękną panoramą miasta. Garden at 120 jest umiejscowiony na dachu niższego budynku i jest odkryty. Sky Garden natomiast jest oszklony i ma tylko wyznaczony taras. Oba miejsca są darmowe, jednak do tego drugiego musicie zarezerwować wejściówkę ze sporym wyprzedzeniem. 

Kyoto Garden w Holland Park

Ogród japoński w Holland Park niedaleko Notting Hill. Nie jest może tak okazały jak wrocławski, ale znajdziecie tu pawie. Wejście jest darmowe. 

Plaże nad Tamizą

Przy odrobinie szczęścia i dobrego wyczucia czasu możecie zejść na plaże w środku miasta! Wystarczy znaleźć schody przy murku odgradzającym rzekę od deptaku i zejść nimi podczas odpływu. 

W centrum czy Greenwich znajdziecie takich zejść kilka, jednym z największych hidden gems w Londynie jest jednak plaża przy Shad Thames. Wystarczy, że wejdziecie w Horsleydown Steps – pierwszą bramę od Tower Bridge. Trochę cuchnie wilgocią i wygląda jak wejście do jakiejś speluny, ale zaufajcie mi – widok Wam to wynagrodzi. 

The Tulip Stairs – schody w Queen House

Queen House to dawna rezydencja królewska w Greenwich. Na zewnątrz budynek wygląda niepozornie, kryje jednak w sobie jedne z najpiękniejszych (i najczęściej fotografowanych) schodów w Londynie. Wejście jest darmowe, trzeba tylko zarezerwować przez Internet wejściówkę. 

Barbican Conservatory 

Pierwsze odkryte przez nas hidden gems w Londynie. :) Pokryte zielenią konserwatorium w Barbicanie. Dua Lipa kręciła tam jeden ze swoich teledysków, haha. O Barbicanie możecie przeczytać więcej w poście z 2020 roku, o tutaj.

Brown Hart Gardens

Ogród publiczny na stacji elektrycznej przy Duke Street na Mayfair. Powierzchnia często zajmowana jest na różne wydarzenia. Tego lata zaprojektowano tam taras na wzór wybrzeża Amalfi, wcześniej na leżakach można było tam kibicować podczas turnieju Wimbledonu. 

Little Venice

Wyjątkowe miejsce na spacer, o którym pisałam więcej tutaj.

Mercado Mayfair

Jeśli zgłodniejecie szukając hidden gems w Londynie, ta miejscówka zaspokoi Wasz apetyt nie tylko w kontekście jedzenia, ale i zwiedzania. ;) Niesamowicie zagospodarowany dawny kościół. Znajdziecie tam kilka food trucków i bar. Boczne schody prowadzą na taras!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.