zieleniec
Polska

Zieleniec – czy jest tam co robić latem?!

Zieleniec to największy ośrodek narciarski w Polsce. Przekonałam się o tym na własnej skórze, a właściwie pośladkach, obijając sobie niejednokrotnie kość ogonową podczas nauki snowboardu na obozie AWF. Po tygodniu zdecydowałam, że sporty zimowe nie są dla mnie, a do Zieleńca nie wrócę. Ha, wróciłam po kilku latach w lipcu. Tylko czy jest tam co robić latem?!

Leśne apartamenty “Strażnica Zieleniec”

To miejsce odkryłam dzięki Pani Swojego Czasu. Po szybkim sprawdzeniu zdecydowałam – jedziemy na letni weekend do Zieleńca! Leśne apartamenty to nie tylko nocleg, to leśna oaza z przyjemną, rodzinną atmosferą. 

Możecie wziąć gitarę i śpiewać nocą podczas ogniska dla wszystkich gości. Pograć w badmintona, siatkówkę lub chodzić po zawieszonej linie. Możecie też po prostu leżeć w hamaku z herbatą w ręce. W domu czeka na Was przestronna kuchnia, salon z książkami i pokój z grami planszowymi. Jest nawet sklepik z lokalnym miodem i rzeczami pierwszej potrzeby (piwem i czekoladą między innymi). Strażnica jest przygotowana na każdą okazję czy pogodę! 

Atrakcji jest tyle, że odpuściłam sobie weekendowe mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (byliśmy tam właśnie w 2018 roku), choć telewizor i fani na miejscu byli. Dacie wiarę?! Nigdzie nie odpoczęłam tak dobrze jak tutaj. To idealne miejsce na spokojne spędzenie czasu z partnerem, wesoły wypad z przyjaciółmi, a nawet rodzinne wakacje – jest tu bowiem dużo atrakcji dla małych podróżników. :) 

Disc Golf – zabawa na cały dzień!

Słyszeliście kiedyś o tej grze? Ja też nie, dopóki nie pojechałam do Zieleńca. Na jednym ze wzgórz znajduje się boisko do tej stworzonej w USA, a popularnej w Finlandii gry. Zasady są proste, rozpoczynając z wyznaczonego miejsca musicie jak najmniejszą ilością rzutów umieścić dysk w koszu. Spędziliśmy na wzgórzu cały dzień, rywalizując i świetnie się bawiąc. 

Najlepsze, że gra jest darmowa! Musicie tylko udać się do jednego z obiektów posiadających sprzęt i wpłacić kaucję za jego wypożyczenie. My swój wzięliśmy z ośrodka wypoczynkowego Hanka. :) Więcej o zasadach przeczytacie TUTAJ

Torfowisko pod Zieleńcem

Zieleniec pełen jest przyjemnych zielonych tras, które możecie pokonać pieszo lub rowerem. Jednym z lepszych miejsc, do których warto udać się na wycieczkę, jest torfowisko. Droga wiedzie przez las, w trakcie której miniecie drewnianą wieżę widokową.

Torfowisko to rezerwat z unikatowymi formacjami roślinnymi – do tego stopnia, że nazywa się je reliktem z czasów, kiedy Europę pokrywał lodowiec. Ponoć można nawet dopatrzeć się rosiczki – rośliny owadożernej. Koniecznie zwróćcie też uwagę na mijane strumyki. Woda jest ciemnoczerwona! Wszystko przez wysoką zawartość kwasów, mimo to jest ona zdatna do picia. Warto spróbować! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.