wystawa christian dior: designer of dreams
Londyn

Wystawa Christian Dior: Designer of Dreams

To było jak wejście do innego wymiaru. Bogactwo kolorów, światła i faktur wręcz onieśmielało, mimo to nie można było oderwać od niego wzroku. Każda rzecz opowiadała historię – mody, tkanin i jednego z największych domów projektanckich na świecie. Przed Wami wystawa “Christian Dior: Designer of Dreams”. Zwiedziłam ją zeszłego lata w Victoria & Albert Museum, a teraz jest dostępna online!

Przyznaję, jestem trochę modową ignorantką. Nie śledzę najnowszych trendów, moja garderoba jest pełna podstawowych kolorów i krojów, niewiele też wiem o projektantach. Uwielbiam jednak otaczać się ładnymi rzeczami, więc nie mogłam przegapić tej wystawy! Chyba nie tylko ja tak pomyślałam, spędziłam bowiem 2 miesiące na próbie kupienia biletu, a Christian Dior: Designer of Dreams została najczęściej widzianą wystawą w historii muzeum Victorii i Alberta w Londynie. 

Wystawa pokazuje, jak bogaty i szeroki jest świat mody. Przez prawie godzinę przechodziłam z pokoju do pokoju, które poświęcone były wybranym kolorom, okresom czasu lub tematom. Znalazłam się w miejscach przedstawiających złoto i biel, francuskie salony klasy wyższej, ogrody i rośliny, podróże dookoła świata… Była też sala przedstawiająca najlepsze dzieła każdego z projektantów pracujących pod skrzydłem Diora. Nie umiem wskazać mojej ulubionej, byłam zachwycona od pierwszej do ostatniej zobaczonej kreacji.

Wystawa Christian Dior: Designer of Dreams najbardziej urzekła mnie wszechstronnością wykorzystanych faktur, krojów i kolorów. Można o niej powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że była nudna! Była piękna, ciekawa, po prostu zachwycająca.

Wystawę odwiedziłam w Victoria & Albert Museum w Londynie pod koniec zeszłego lata, teraz jednak, kiedy angielskie media obiegła informacja, że kolekcja jest dostępna online, wróciłam do tych wspomnień. Wcześniej przez dwa lata można było ją podziwiać w paryskim Musée des Arts Décoratifs. Jestem pewna, że wkrótce wystawa Christian Dior: Designer of Dreams pojawi się w którymś z muzeów, lecz póki co możecie ją podziwiać online na kanale projektanta:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.