Kiedy zobaczyć Londyn
Londyn

Kiedy zobaczyć Londyn? 6 miejsc na przywitanie wiosny

Kiedy zobaczyć Londyn? To miasto jest dla mnie piękne o każdej porze roku, ale jeśli miałabym wybrać najlepszy moment na jego zwiedzanie bez wahania wskazałabym wiosnę. Wszystko przez kwitnące magnolie, wisterie i wiśnie. Trudno w to uwierzyć? Jako dowód mam dla Was 6 miejsc idealnych na przywitanie wiosny w Londynie!

Wiosna w stolicy Wielkiej Brytanii rozpoczyna się szybko, bo z końcem lutego. Powietrze jest mniej wilgotne, a zza białych chmur przebijają się promienie słoneczne. Powoli kwitną pierwsze drzewa, pojawiają się żonkile. Marzec i kwiecień to już wiosna pełna kolorów i dobrej pogody. Ok, nigdy nie możecie być pewni pogody w tym mieście – ale prawdopodobieństwo deszczu i wiatru jest wtedy bardzo niskie. Nawet niższe niż latem. ;)

Gdzie najlepiej przywitać wiosnę? 

Notting Hill

Notting Hill to moim zdaniem najbardziej wiosenna dzielnica Londynu. Decydują o tym nie tylko kwitnące wkoło kwiaty, ale i pastelowe elewacje domów. Idealne miejsce na spacer! Uroku dodaje fakt, że kręcono tu jedną z komedii romantycznych z Hugh Grantem. ;) Warto zacząć spacer od Portobello Road, a potem pobłądzić w pobliskich uliczkach i wstąpić do jednej z kawiarni. My w zeszłym roku powitaliśmy wiosnę lodami z watą cukrową od Milk Cool na Pembridge Road. Mniam!

Kyoto Garden w Holland Park

Będąc na Notting Hill, warto wstąpić do Holland Park. Jego najpiękniejszą częścią jest ogród japoński Kyoto Garden. Zajmuje małą powierzchnię, jednak ujrzysz tam wodospad, staw pełen ryb, charakterystyczne dla Japonii rzeźby i kamienie oraz oczywiście mnóstwo zieleni i kwitnących kwiatów. Jakby było tego mało, obok Was będą spacerować pawie. Wiosno, ach to Ty!

Hyde Park

W zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z największych parków Londynu! :) Możecie tu spotkać pozostałości po dawnych terenach łowieckich rodziny królewskiej, m.in. wytyczone łąki oraz liczne ptaki. Na największą uwagę zasługuje jednak jezioro, które znajduje się w jego środku. U jego brzegu możecie wypożyczyć łódkę lub rowerek wodny. Jeśli wolicie poleniuchować, możecie skorzystać z wypożyczalni leżaków. Idealne miejsce na piknik! 

Borough Market

Prócz kwiatów, wiosna kojarzy mi się również z owocami i warzywami. Najłatwiej znaleźć je właśnie na Borough Market! Prócz smacznego street foodu spotkacie tam właśnie lokalnych rolników, u których możecie zakupić sezonowe produkty. Szczególnie polecam Wam truskawki z Kent (hrabstwo w Anglii), są bardzo soczyste. 

Kew Garden

To jedyne miejsce, które polecam Wam w ciemno – planowaliśmy bowiem pojechać tam pod koniec marca. Nie udało się z wiadomych przyczyn. :) To przepiękne ogrody królewskie, które w marcu organizują festiwal orchidei. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła powiedzieć o tym miejscu więcej!

Ravenscourt Park

Tyle mówi się o kraju kwitnącej wiśni, a w Londynie macie te drzewa na wyciągnięcie ręki! :) Ravenscourt Park co roku podbija Instagram dzięki alejce pełnej zaróżowionych drzew. Coś pięknego! Uroku dodaje fakt, że miejsce jest oddalone od centrum i najłatwiej dostać się tam autobusem, więc możecie przy okazji zaliczyć przejażdżkę „dwupiętrowcem”.

One thought on “Kiedy zobaczyć Londyn? 6 miejsc na przywitanie wiosny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.